Officiële outfits voor de Spelen van Milaan donderdag voorgesteld op Brussels Airport

Gepost op 15 Oct. 2025

Verschillende atleten waren donderdag 16 oktober aanwezig op Brussels Airport voor de Styled to the Winter Games-défilé, waar de nieuwe collectie van Team Belgium en Paralympic Team Belgium voor de Olympische en Paralympische Winterspelen van Milano Cortina 2026 werd voorgesteld. Paralympisch medaillewinnares Éléonor Sana en skiër Jérémie Prégardien traden, samen met hun olympische collega’s, op als modellen om de collectie aan genodigden en pers te presenteren.

Tijdens de Paralympische Winterspelen die van 6 tot 15 maart plaatsvinden in Milaan, de modehoofdstad van de wereld, zullen Team Belgium en Paralympic Team Belgium opnieuw gekleed worden door Peak Sport — in het olympisch dorp, tijdens opening- en sluitingsceremonies, tijdens verplaatsingen en op de podia.  Samsonite zal de koffers leveren voor beide delegaties.

De nieuwe wintercollectie is gebaseerd op het symbool dat veel succes kende tijdens de Spelen van Parijs 2024: The Embrace. Dit blijft het centrale element in het ontwerp van Alexa Fairchild. De Embrace symboliseert de kracht van samenwerking - one team, one dream - en krijgt voor Milano Cortina een winterse twist met pixelmotieven van sneeuw en ijs.

Jean-Michel Saive, voorzitter van het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité: “Wij zijn zeer blij dat we kunnen voortbouwen op het succes van Parijs 2024 met de Embrace van Alexa Fairchild. Deze continuïteit zorgt ervoor dat Team Belgium zijn identiteit behoudt, terwijl het ontwerp een frisse, eigentijdse toets krijgt die specifiek is afgestemd op de Winterspelen.”

Ellen Van Camp, voorzitter van het Belgian Paralympic Committee: “Dankzij deze nieuwe collectie zullen onze Belgische atleten — olympisch en paralympisch — ongetwijfeld indruk maken in Milaan. Voor onze atleten is het een eer om België te mogen vertegenwoordigen, en ze zullen dat doen met de nodige trots, inzet en ambitie.”

Jérémie Prégardien: “Ik houd erg veel van de hele collectie, van de kleren tot de reiskoffer. De kleren plaatsen ons in de spotlights, de kleuren springen in het oog. Ik heb zin om ze te dragen, om met trots de Belgische kleuren te vertegenwoordigen. Dat vooruitzicht motiveert me nog meer om alles te geven deze winter, waarin ik zal proberen om me te kwalificeren voor de Spelen."

Een deel van de olympische collectie is beschikbaar via de webshop van Team Belgium.

Over PEAK Sport

PEAK Sport werd opgericht in 1989 en kent dus een geschiedenis van meer dan 30 jaar. PEAK Sport is erop gericht "een wereldwijd merk op te bouwen en een duurzaam langlopend bedrijf vorm te geven", met de focus op ontwerp, onderzoek en ontwikkeling, productie, distributie en marketing van sportproducten. Deze omvatten zowel schoenen, kleding als accessoires onder het merk "PEAK". 

Op de Olympische Spelen van Parijs was PEAK naast België de officiële kledijpartner van meer dan 10 Nationale Olympische Comités, waaronder Nieuw-Zeeland, Roemenië en Brazilië. 

In oktober 2024 sloot PEAK Sport een strategisch partnership met de Associatie van Nationale Olympische Comités (ANOC), waardoor het aanbod richting andere NOC’s nog verder uitgebreid kan worden.